O să îmi dau și eu cu părerea: noul Hitler din Europa (și fost KGB-ist) Putin va invada Ucraina și va pune la conducere un guvern marionetă comandat de la Moscova. Apoi vor fi luate la rând alte țări din jur care nu sunt membre NATO și se vor inventa pretexte pentru ocuparea acestora. Scopul final nu poate fi decât refacerea într-un fel sau altul a URSS-ului.
Acum depinde de NATO, Uniunea Europeană și in general de democrațiile adormite de zecii de ani de pace dacă se vor trezi la timp și vor realiza că nu există rezolvare diplomatică atunci când e vorba de Rusia condusă de Putin. Daca nu, noi ne vom trezi vecini direcți cu acest nou URSS atât prin Ucraina cât și prin Moldova care va fi ocupată pentru că vom afla de la Putin cum minoritatea rusă de acolo are de suferit și a trebuit protejată de Mama Rusia.
Dar Putin e ortodox iar IPS Teodosie a spus că nu e „atât de negru pe cum îl prezintă toată lumea”, așa că poate n-o să fie chiar așa de rău, nu? Si ca să închei: Hitler nu a fost nebun, Putin nu e nebun. Doar un om cu un plan.
Radu a scris un articol cu linkuri unde puteți urmări desfășurarea războiului
Campanie 1-8 martie de la Eden Boutique
Comandă azi, 24 februarie de la Libris pentru șansa de a câștiga un sejur romantic in Poiana Brașov
La Emag oferta zilei – detergent Persil 70 spălări